در و پنجره دوجداره در و پنجره دوجداره .

در و پنجره دوجداره

ساخت ومعرفی کردن اصول مواد اولیه درب و پنجره UPVC

ساخت در و پنجره UPVC  و معرفی اصل های مواد اولیه

برای راحتی در طراحی و  ساخت درب و پنجره های UPVC و جلوگیری از احتمال خطا ، نرم افزار کامپیوتری لازم اماده شده ، که در این نرم افزار تمام اطلاعات فنی و مشخصات هندسی پروفیل ها درج شده است . پس از طراحی وترسیم ابعاد در و پنجره ها در این نرم افزار به آسانی  اطلاعات لازم جهت ساخت  پنجره یا در UPVC به شرح زیر در اختیار کاربر  قرار داده می شود :

 

 • انواع پروفیل صنعتی
 • ابعاد برش به تفکیک نوع پروفیل
 • تعداد برش به تفکیک نوع پروفیل
 • زاویه های برش پروفیل ها
 • ابعاد وتعداد برش پروفیل های تقویتی گالوانیزه
 • تعداد و نوع یراق آلات مورد نیاز
 • اطلاعات شیشه شامل ضخامت ، رنگ ، ابعاد و متراژ برش محاسبه پیشنهاد قیمت جهت ارائه به مشتری .

 

الف) یراق آلات 

یراق آلات اصطلاحی کلی است که به قفل ها، لوله ها ، چفت و دستگیره در ها اطلاق میشود.

 

گاهی از این اصطلاح برای توصیف قفل ها ، دستگیره ها و چفت ها استفاده می شود .

 

 

استفاده از یراق آلات استاندارد در بالابردن کیفیت در و پنجره های UPVC موثر بوده و رعایت نکات فنی و پهنای بازشو ،وزن شیشه های لنگه بازشو ها در انتخاب کردن یراق آلات دارای اهمیت می باشد .

 

تعریف دیگری از یراق آلات :

 

مجموعه ای از اجزای فلزی است که مکانیزم باز و بسته شدن درب و پنجره را تشکیل می دهد یراق آلات نامیده می شوند .

 

مدل های یراق آلات :

 

یراق کشویی ،یراق یک طرفه ، یراق دو طرفه ، لغزشی نیمه اتوماتیک ، یراق کشویی لغزشی اتوماتیک ،یراق دربی ، یراق دولنگه بازشو

 

ب) پروفیل گالوانیزه

 

فولاد تقویتی یا گالوانیزه جهت جلوگیری از تابیدگی ، تنش  و در نهایت استحکام بخشیدن به پروفیل های در وپنجره UPVCبکار رفته می شود .

 

ضخامت بکار رفته در آن به طور استاندارد ۱٫۲۵ میلیمتر است که این ضخامت با توجه به موقعیت پروژه از ۱٫۲۵ تا ۲٫۲۵ میلی متر تغییر پیدا می کند .

 

گالوانیزه بکار رفته  شده در پروفیل ها در طرح های مختلفی از جمله U شکل ، L شکل ، C شکل وغیره قابل اجرا هستند .

 

 

 

ج) پروفیل ها موجود در UPVC

 

یکی از پر مصرف ترین و مطمئن ترین ماده اولیه در ساختن در و پنجره های ساختمانی است و مشخصه اصلی آن استحکام و زیبایی می باشد .

 

 

سبکی وزن ، عدم اشتعال ،خمش پذیری ،عایق بودن در مقابل حرارت و الکتریسیته ، قابلیت تبدیل به سطوح صیقلی ، مقاومت در برابر مواد شیمیایی و بیولوژیک ، قابلیت تلفیق با مواد افزودنی مختلف و انعطاف پذیری درکاربردهای متعدد پلیمر مزبور ، به مناسب ترین جایگزین برای آلیاژ های غیر فلزی و  فلزی در صنعت در و پنجره سازی تبدیل کرده است و در قیمت پنجره دوجداره اثرگذار است .

 

پنجره ها به نوعی طراحی شده اند که قابلیت توری و پرده کرکره را دارا می باشند و در قیمت پنجره دوجداره موثرند .

 

پروفیل های موجود در UPVC با توجه به سختی و ضد ضربه بودن آن به راحتی قابل خم شدن است . به همین دلیل می توان با این پروفیل هر نوع انحنا و قوس دلخواه را اعمال کرد .

 

 

سابقه ی  ایران

 

در ایران  برای اولین بار در اواخر دهه ۵۰ ، واحد تولید پروفیل ساخت در و پنجره UPVC احداث شد و در سال های بعد واحد های تولیدی دیگری در این زمینه احداث گردید اما به دلیل های مختلفی ، واحد های موجود از تکنولوژی پیشرفته اکنون برخوردار نبوده و با توجه به قیمت پنجره دو جداره ، حجم عمده پروفیل مصرفی واحد های مونتاژ از منابع خارجی تامین می شد .

 

از سال۱۳۸۰ با پشتیبانی و حمایت سازمان بهینه سازی مصرف سوخت و دستورالعمل های دولت در ارتباط با بحث۱۹ با موضوع دستورالعمل صرفه جویی انرژی در ساختمان می باشد و استفاده ازاین محصول روز به روز افزایش یافته است .

 

با عنایت به نیاز کشور به واحد های تجاری ، مسکونی ، و اداری ؛ اهمیت بکارگیری مصالح مناسب و همچنین اثر مثبت پنجره های UPVC با شیشه دوجداره در بهینه سازی انرژی ، امروزه استفاده از این نوع در و پنجره رو به افزایش است .

 

 


برچسب: پنجره دوجداره ، قیمت پنجره دوجداره ، تعمیر پنجره دوجداره ، پنجره دوجداره UPVC،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۰۷:۴۹:۱۷ توسط:هانی سبزه میدانی موضوع: نظرات (0)

پنجره دوجداره

معرفی اولیه پنجره دوجداره:

پنجره ورودی ای در دیوار برای جلوگیری و یا عبور نور و هوا و صدا ساخته شده است .

پنجره‌ها معمولاً دارای شیشه‌های شفاف یا مات هستند و به وسیله فریم (چهارچوب) در محل خود قرار می‌گیرند.

از گذشته تا به امروز دیگر پنجره‌ها فقط راهی جهت عبور نور یا ورود هوا نیستند بلکه یکی از عوامل زیبایی در هنر معماری و ساخت و ساز محسوب می‌شوند.

ابتدا از پنجره های چوبی استفاده می شده است اما چوب به دلیل فرسایشی که داشت طول عمر زیادی نداشتند.

گرچه می توان گفت که حتی تا صد سال پیش نیز این نوع از پنجره ها رواج داشته اند و گاهی اوقات نیز با طراحی های خاصی که انجام می شد از اشکال و زیبایی خاصی برخوردار می شدند .

اما همانطور که گفته شد از طول عمر بالایی برخوردار نبودند و به دلیل فرسایش ، ظاهر و عمرشان را از دست می دادند.

با گذر زمان از فلزات مختلف برای ساختن  پنجره استفاده می شده است که از جمله فلزات مورد استفاده برای پنجره آلومینیوم بود .

آلومینیوم را می توان بعنوان اولین جرقه برای ساخت پنجره دوجداره نام برد .

با توجه به اینکه آلومینیوم از عمر زیاد و ظاهر زیبا برخوردار بود اما باز هم دارای معایب بسیاری بود که از جمله ی این معایب می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • عایق مناسبی برای عبور صدا نبودند
 • عایق حرارتی مناسبی نبودند
 • برای هرنوع شرایط آب و هوایی مناسب نبودند

با گذر زمان و پیشرفت تکنولوژی در ساختار پنجره ، پنجره های دوجداره ساخته شدند .

تاریخچه پنجره های دو جداره:

پنجره ی دوجداره نوع جدیدی از انواع  پنجره ها می باشد که طی تغییر تکنولوژی صنعت پنجره دوجداره به وجود آمده است .

پنجره در طول گذر زمان دارای تغییرات بسیار زیادی شده است که عمدتا این تغییرات به منظور ایجاد کیفیت و زیبایی در پنجره بوده است .

قابل ذکر است که پنجره های دوجداره نیز دارای معایبی بودند اما به تدریج تغییرات بسیار زیادی به منظور ایجاد کیفیت در آنها انجام گرفت که باعث شد پنجره دوجداره به عنوان اولین انتخاب برای پنجره ی ساختمان مورد استفاده قرار بگیرد .

پنجره های قدیمی که بصورت دوجداره نبوده اند دارای معایب بسیار زیادی بوده اند البته در هر دوره ، این تغییرات به منظور ایجاد کیفیت در پنجره بوده است.

به دلیل استفاده از دولایه شیشه و همچنین گاز آرگون در بین این شیشه ها باعث شده تا این نوع پنجره ها را دوجداره بنامند که در برخی موارد به دلیل استفاده از یو پی وی سی به این پنجره های دوجداره UPVC نیز گفته می شود .

پنجره دوجداره دارای مزیت های زیادی می باشند .

البته بسیاری از افراد به دلیل قیمت بالای این نوع پنجره ها ترجیح می دهند نمونه های قدیمی را جایگزین پنجره های دوجداره کنند که این تفکر کاملا اشتباه می باشد .

چرا که اگر در این زمینه از افراد باتجربه سوالاتی را بپرسید متوجه خواهید شد که پنجره دوجداره با توجه به قیمتی که دارد بسیار مناسب و مقرون به صرفه می باشد .

فواید و ویژگی های پنجره های دوجداره:

 • نسبت به پنجره های قدیمی از طول عمر بالاتری برخوردار هستند.
 • پنجره های دوجداره نیاز به تعمیر و نگهداری پایین تری دارد .
 • برای هر نوع آب و هوایی مناسب می باشند.
 • عایق صوتی مناسبی هستند.
 • عایقی مناسب در برابر حرارت
 • و موارد بسیار دیگر

مواردی که اعلام شد تنها بخشی از نکات مثبت پنجره های دوجداره بود که با استفاده از انواع پنجره های دوجداره به مرور زمان به ویژگی ها و مزیت های این پنجره ها پی خواهید برد.

یو پی وی سی مورد استفاده در انواع پنجره های دوجداره می باشد که این ترموپلاست مدرن از مشتقات نفت خام و نمک طعام به وجود می آید ، شکل چند ضلعی این ترموپلاست در ساختار پروفیل این نوع پنجره ، از آن در برابر تغییر شکل در سرما و گرما محافظت می کند.

در ضمن یو پی وی سی با ظاهری جذاب می تواند با ارائه مدل ها، طرح ها و رنگ های مختلف با طراحی های متفاوت ساختمان ها مطابقت و هماهنگی داشته باشد.

انواع پنجره دوجداره  یو پی وی سی در صورت تولید و نصب استاندارد می توانند عایق صوتی و حرارتی بسیار مناسبی در جهت جلوگیری از اتلاف و همچنین صرفه جویی در مصرف انرژی و کنترل آلاینده های مختلف باشند.


برچسب: در و پنجره دو جداره، درو پنجره UPVC، پنجره دوجداره، پنجره UPVC،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۰۱:۳۰:۲۸ توسط:هانی سبزه میدانی موضوع: نظرات (0)